Koma Denge Azadi

Diğer TV ler
357
Görüntüleme
   

Koma Denge Azadi Kimdir ?

1990 yılında İstanbul’da kurulan Koma Denge Azadi, kısa sürede Türkiye’de sevilen popüler Kürt müzik gruplarından biri oldu.
Diğer Kürt müzik grupları gibi Koma Denge Azadi müzik dünyasında yeni bir tarzı benimseyerek özellikle metropolde yaşayan genç kuşak dinleyiciler için modern bir formda geleneksel Kürt müziği yaptı.

Toplam dört albüm yayınlayan Koma Denge Azadi, uzun bir süre tüm albümleri uygulanan yasağa çeşitli baskı ve engellere rağmen popüler kalmayı başardı. Yılarca Türkiyede konser vermesi yasak olan grup, Almanya, Belçika ve Hollanda gibi bir çok Avrupa ülkesinde sayısız konser verdi.

Grubun en çok sevilen albümü ”Fedi” şu eserlerden oluşuyor: 01-Ez Te Nasdikim 02-Fedi 03-Sakir Aga 05-Zeri 06-Negri 07-Ez Xelef Im 08-Mihemedo 09-Berivan 10-Dile Xemgin 11-Dera Sore 12-Dikim Herim Eskeriya

2 yorum

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>